Honda ACCORD - opony zimowe

Najpopularniejsze rozmiary opon:Nie wiem rozmiar opon

Rozmiary opon:


Inny rozmiar: /R

Opony całoroczne są przystosowane do używania przez cały rok, włączając suche drogi i deszcz ale nie sa przeznaczone stricte do żadnej z tych sytuacji. Sa wyprodukowane z twardszych tworzyw niż opony zimowe ale bardziej miękkich niż letnie, co nie jest dobre szczególnie przy niskich temperaturach. Wypływa z tego, ze zamiana letnich i całorocznych opon nie jest aż tak złym pomysłem, ale zamiany z zimowymi naprawdę nie polecamy. Opony zimowe nie nadają się do jeżdżenia latem, ze względu na wcześniej wymienione gorsze właściwości opon zimowych w czasie deszczu i przy wyższych temperaturach. Letnie opony z twardszego tworzywa sa w tej kwestii niezastąpione a jazda z zimowymi oponami latem może być nawet niebezpieczna ze względu na dluższą drogę hamowania. Nie jest także dobrym pomysłem posiadanie opon zimowych na aucie przez cały rok – są głośniejsze ale także przy wyższych temperaturach się szybciej zużywają – to dlatego, że są z bardziej miękkich tworzyw. Zdajemy sobię sprawę, że nie jest zbyt przyjemne zmieniać opony na stacji obsługi 2x w roku ale to można rozwiązać zakupem dodatkowego zestawu kół na opony letnie. Jeśli więc ktoś Państwu powie, że opony letnie są niepotrzebne, proszę mu nie wierzyć – ta inwestycja może Państwa uchronić przed o wiele większymi wydatkami, niż letnie wyposażenie kól.

Zimowe kola

Z oponami zimowymi jest sporo kłopotów, konieczność odwiedzenia wulkanizatora, zmiana opon i wyważenie kół. Jeśli chcą Państwo zaoszczędzić czas i pieniądze, można zakupić kompletne, wyważone koła zimowe z oponami dla samochodu Honda ACCORD . Komplety te można nabyć na netcar.pl. Jeśli by akurat kompletu dla Państwa samochodu nie było, mozna kupić odzielnie dyski metalowe bądź aluminiowe oraz zimowe opony.

Dyski metalowe

Niektórzy preferują opony zimowe na kołach metalowych. Te są czesto używane jako zapasowy zestaw na którym są na stałe zalożone opony zimowe, odpada konieczność zmiany opon z zimowych na letnie na jednym zestawie kól. To rozwiązanie jest odpowienie w przypadku, ze przejadą Państwo rocznie mniej kilometrów – opony się przy wymianie zużywają i tym samym po kilku zmianach nie nadają się do użytku. Ogólnie kola metalowe opłacają się w przypadku, że opony zimowe przetrwają dłużej niz 2-3 zimy. Dyski metalowe można zakupić tutaj.
TOPlist