Toyota HILUX Pick-up - opony letnie

Najpopularniejsze rozmiary opon:Nie wiem rozmiar opon

255/70 R15Od 541zł 20% z Toyota HILUX Pick-up mieć te opony
Test - opony letnie o rozmiarze 255/70 R15
235/75 R15Od 297zł 11% z Toyota HILUX Pick-up mieć te opony
Test - opony letnie o rozmiarze 235/75 R15
235/70 R15Od 495zł 10% z Toyota HILUX Pick-up mieć te opony
Test - opony letnie o rozmiarze 235/70 R15

Rozmiary opon:

Inny rozmiar: /R
Opony całoroczne są przystosowane do używania przez cały rok, włączając suche drogi i deszcz ale nie sa przeznaczone stricte do żadnej z tych sytuacji. Sa wyprodukowane z twardszych tworzyw niż opony zimowe ale bardziej miękkich niż letnie, co nie jest dobre szczególnie przy niskich temperaturach. Wypływa z tego, ze zamiana letnich i całorocznych opon nie jest aż tak złym pomysłem, ale zamiany z zimowymi naprawdę nie polecamy. Opony zimowe nie nadają się do jeżdżenia latem, ze względu na wcześniej wymienione gorsze właściwości opon zimowych w czasie deszczu i przy wyższych temperaturach. Letnie opony z twardszego tworzywa sa w tej kwestii niezastąpione a jazda z zimowymi oponami latem może być nawet niebezpieczna ze względu na dluższą drogę hamowania. Nie jest także dobrym pomysłem posiadanie opon zimowych na aucie przez cały rok – są głośniejsze ale także przy wyższych temperaturach się szybciej zużywają – to dlatego, że są z bardziej miękkich tworzyw. Zdajemy sobię sprawę, że nie jest zbyt przyjemne zmieniać opony na stacji obsługi 2x w roku ale to można rozwiązać zakupem dodatkowego zestawu kół na opony letnie. Jeśli więc ktoś Państwu powie, że opony letnie są niepotrzebne, proszę mu nie wierzyć – ta inwestycja może Państwa uchronić przed o wiele większymi wydatkami, niż letnie wyposażenie kól.

kola

Z oponami letnimi jest sporo kłopotów, konieczność odwiedzenia wulkanizatora, zmiana opon i wyważenie kół. Jeśli chcą Państwo zaoszczędzić czas i pieniądze, można zakupić kompletne, wyważone koła letnie z oponami dla samochodu Toyota HILUX Pick-up . Komplety te można nabyć na netcar.pl. Jeśli akurat by kompletu dla Państwa samochodu nie było, można kupić odzielnie dyski metalowe bądź aluminiowe oraz letnie opony.

Dyski metalowe

Niektórzy preferują opony letnie na kołach metalowych. Te są często używane jako zapasowy zestaw na którym są na stałe opony letnie, odpada konieczność zmiany opon z letnich na zimowe na jednym zestawie kól. To rozwiazanie jest odpowienie w przypadku, ze przejadą Państwo rocznie mniej kilometrów – opony się przy wymianie zużywają i tym samym po kilku zmianach nie nadają się do użytku. Ogólnie kola metalowe się oplacają w przypadku, że opony letnie przetrwają dłużej niż 2-3 sezony. Dyski metalowe można zakupić tutaj.
TOPlist